niedziela, 26 maja 2013

Liu Bolin - człowiek, który się schował

Chińczyk Liu Bolin artysta sztuka kamuflażu
Tym razem Liu Bolin pozstanowił zniknąć w warzywniaku
Liu Bolin (刘勃麟) to Chińczyk o bardzo niecodziennym hobby. Jego pasja to sztuka kamuflażu. Człowiek kameleon własnoręcznie przygotowuje przebranie, a następnie, podobnie jak na zdjęciu powyżej, perfekcyjnie wtapia się w otoczenie. Nic więc dziwnego, że szybko stał się rozpoznawalny jako "The Invisible Man", czyli Niewidzialny Człowiek. Niecodzienne fotografie artysty cieszą się szerokim uznaniem nie tylko w Chinach, ale także za granicą. Jego najsłynniejsze prace pochodzą z serii zatytułowanej Hiding in the City i zostały zaprezentowane na wystawach na całym świecie.

Jako jednostka giniesz w odmętach tłumu, polityki, technologi, nowoczesności...? To właśnie inspiracja Liu Bolin'a. Poprzez swoje prace artysta niejednokrotnie zwraca również uwagę na rozmaite problemy Państwa Środka, np. zanieczyszczenie, katastrofy ekologiczne czy inne konsekwencje szybkiego rozwoju gospodarczego Chin. Liu Bolin używa sztuki kamuflażu aby uzmysłowić innym Chińczykom, iż wtapiają się w tłum, akceptują polityczne slogany komunistycznego rządu oraz pozostają obojętni na problemy innych ludzi.

Oto kilka wybranych fotografii jego prac:
 
Wszystkie zdjęcia zamieszczone na tej stronie są własnością Liu Bolin'a.
 

3 komentarze:

 1. Super...Własnie dlatego czytam tego bloga bo są w wpisy o ciekawych rzeczach i ludziach takich jak Liu Bolin...pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow! Dziękuję za słowa uznania, aż chce się blogować! :D

   Usuń
 2. dość nietuzinkowy pomysł:)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń